SOSYAL ETKİ ve İNOVASYON

İnsana ve Hayata Dokunan Projeleri Önceliyoruz

şöyle bir arkanıza yaslanın ve hayal edin. Düşünün ki çalışma ortamınızda önem verdiğimiz altını çizmek vurgulamak reklamını yapmak istediğimiz herhangi bir konuda belli kriterler koyduğumuz ve bunlarla ilgili bir puanlama oluşturdunuz. Sonra da bu puanları kullanarak bir sosyal platformda önce metaverse ormanında bir ağaç diktiniz sonra bunu gerçeğe çevirdiniz. Yani kurum | kuruluşunuz adına hem metaverste takip edebileceğiniz bir sistem oluşturdunuz hem de gerçek bir ormanınız oldu. | bu arada laf aramızda bu ormanın ağaçları Ege orman vakfı aracılığı ile dikiliyor)


Biraz karışık mı geldi?


Somut bir örnekle açıklayayım. Örneğin bu yıl verilmesi zorunlu eğitimler için bir motivasyon oluşturmak istediniz ve her bir eğitime bazı puanlar verdiniz.


Kişilerde şunu söylediniz eğer şu tarihe kadar zorunlu eğitimlerinizi tamamlarsanız kazanacağınız puan ile metaverse ormanında bir ağacınız olacak. Bu puanların bazıları ile ağaç dikilir bazılarıyla gövdesi uzar bazılarıyla dallanır vb. sonuç olarak eğitimler biter metaverste ağaç oluşur ve tamamlanınca da gerçek yaşamda ağaç dikilir. Burada ödül sadece ağaç dikilmesi olmayabilir. Örneğin yemek kartına ek %5 kontör yükleme vb. Metaverse ormanında satın alabileceğiniz eğitimleri de planlatabilirsiniz yada işletmenize yerleştirilecek bir bisikletle pedal çevirtip puan toplaya bilirsiniz. Bu konuda çok fazla alternatif var.

Ancak sistem özetle puan topla fayda sağla mantığıyla çalışıyor ve bu mantığı sizin adınıza bir yazılım takip ediyor. Güzel noktaysa bu mantığı her türlü hedef (KPI) uygulaya bilmeniz.


Her geçen gün daha çok tahrip ettiğimiz doğaya katkı sağlarken karbon ayak izini azaltmanız ve enerji tasarrufu sağlamanız.


Ayrıca farklı üyeleri olan bir kurum yada kuruluşsanız bir sivil toplum örgütüyseniz bir grup şirketiyseniz üyelerinizin diktiği ağaç sayıları karşılaştırarak ortaya koyduğunuz kriterleri örneğin eğitim hangilerinin ne ölçüde karşıladığını platform üzerinden takip ede bilirsiniz.

Ve daha pek çok şey sonuçta bu bir sosyal etki platformu ve her geçen gün yenileniyor. En iyisi siz bu videoyla yetinmeyin ve bizimle temasa geçin çünkü belki izlediğiniz bu versiyonun üzerine çok fazla yenilik eklenmiş olabilir.

Her zaman kolayca ulaşabileceğiniz bir noktadayız

Yenilikler için iletişime geçmeye hazırız.

Bizi sosyal medyada takip edin, en güncel gelişmelerden ve içeriklerimizden haberdar olun!

İşyerinizdeki güvenlik kültürünün geliştirilmesinde size özel çözümler sunar.
Tüm Hakları Saklıdır. ®2024
Şirket Profili
Ürünler
Hizmetler
YANKI SOLUTIONS
Tatlısu Mah. Arif Ay Sokak Saygı Apt. No:17/B Ümraniye / İSTANBUL

+90 216 577 00 57

[email protected]